Пт, 03-05-2024, 12:13
Вітаю Вас Гость
Головна | Реєстрація | Вхід
Хмельницька Крайова Організація ВУЛТ
Головна » Статті » Новини

Юристи-медики пропонують перекласти відповідальність на пацієнтів
Нерівноправне становище лікарів змушує їх застосовувати так звану «захисну медицину» і формально ставитися до своїх обов'язків. До такого висновку прийшли учасники круглого столу з медичного права, що пройшов у рамках Петербурзького міжнародного юридичного форуму. 
На несправедливість російського законодавства скаржиться голова ради правління Асоціації медичного права Санкт-Петербурга Ігор Акулін. «Цивільний кодекс РФ і інші закони декларують рівноправність лікаря і пацієнта. Але, тим не менш, вони не рівноправні: лікар має дуже багато обов'язків і дуже мало прав. Пацієнт наділений об'єктивними правами, але практично відсутня відповідальність. Пацієнт повинен нести відповідальність за дотримання того, що рекомендує лікар ... Є, нехай навіть рідкісні, випадки «пацієнтського екстремізму». Юристи активно впроваджуються в сферу медичного права, з'являються юридичні фірми, які шукають пацієнтів », - говорить експерт. 
При цьому Ігор Акулін визнає, що основними причинами недовіри до лікарів залишається брак досвіду медиків, недосконалість медичних технологій і ризиковий характер лікарської діяльності. Відновити довіру, на його думку, допоможе вдосконалення законодавства, впровадження механізмів досудового вирішення конфліктів, а також перенесення спорів в економічну сферу. 
Іншою проблемою експерти вважають стандартизацію медицини. Адже зараз МОЗ активно затверджує нормативні акти, що регламентують кожен крок ескулапів. «За що лікар повинен нести відповідальність - за дотримання стандарту або за результат свій діяльності?», - запитує Сергій Бєлов, доцент юридичного факультету Санкт-Петербурзького державного університету. 
Ця проблема актуальна не тільки для Росії, але і розвинених країн. Наприклад, за словами керівника напряму медичного права Роттердамського університету Андре ден Екзтера, дослідження тільки чверті голландських лікарень виявило 1770 смертей в лікарняних палатах, які не повинні були відбутися! А керуючий партнер юридичної компанії «Росмедконсалтінг» Олексій Горяїнов наводить як приклад досвід США, де близько половини лікарів стала застосовувати так звану «захисну медицину» - практику призначення сумнівних або необов'язкових медичних процедур (втручань), що дозволяють медику «перестрахуватися». У деяких випадках лікарі уникають ризикованих процедур, в інших - роблять все, щоб захиститися від позовів. Через страх спорів багато медиків відмовляються від впровадження нових технологій. «На зміну клінічному мисленню лікарів приходить формальне виконання стандартів», - констатує експерт. 
Заступник міністра охорони здоров'я Росії Андрій Юрін не став коментувати питання стандартизації. Говорячи про відповідальність лікарів, він нагадав про розроблений міністерством проект закону про страхування медиків. Також чиновник не зміг назвати хоча б приблизну статистику про кількість лікарських помилок і пов'язаних з ними судових позовів. Джерело: www.fontanka.ru
Категорія: Новини | Додав: Orij (19-05-2013)
Переглядів: 375 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright FireTur © 2024